PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

Menu

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  SPRZĄTANIE ŚWIATA

  „Nie śmiecimy, nie brudzimy – o przyrodę się troszczymy”.

  17 września ruszyła 28 Akcja Sprzątanie Świata – Polska. W tym dniu nasi mali ekolodzy  uczestniczyli w zajęciach, których celem było kształtowanie nawyku dbania o czystość swojego otoczenia. Dzieci  przyswoiły sobie podstawową wiedzę na temat segregacji odpadów. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte umiejętności zaowocują w przyszłości dobrymi nawykami ekologicznymi.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

  ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

  22 kwietnia przypada „Światowy Dzień Ziemi

  „Dbamy o naszą Ziemię” – pod takim hasłem w tym roku, przebiegały  w naszym przedszkolu obchody „Święta Ziemi”. W okresie od 19.04. – do 23.04.  dzieci dowiedziały się jak dbać o zasoby naturalne – powietrze, wodę i energię, jak sortować śmieci i tworzyć z nich coś nowego, jak możemy pomóc naturze i być Eko. Pomogły nam w tym materiały, które uzyskaliśmy dzięki udziałowi w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazał naszym małym ekologom  piękno natury i nauczył, jak ją chronić.

 • POWITANIE WIOSNY

  POWITANIE WIOSNY

  Powitanie Wiosny

  Ogłosiła dzisiaj zima

  Żegnam wszystkich już!

  Nowa pora roku

  zbliża się tuż, tuż.

  Słonko promyki wysyła

  i budzi dzieci od rana.

  Wiosna. Wiosna za oknem.

  Dosyć już tego spania!

                                                                                        / G. Koba /

  Ta wiosna radosna,

  pogodna i miła

  będzie drogie dzieci u nas teraz gościła.

   

  Dnia 22 marca 2021 r. wszyscy mali ekolodzy w sposób uroczysty

  Zimę pożegnali i Wiosnę powitali.

 • BAL MASKOWY

  BAL MASKOWY

  W środę 27 stycznia 2021 r. w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Maskowym, który odbył się w każdej grupie osobno ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną . Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone serpentynami i balonami. Wspaniały wystrój i przygotowane przez rodziców i dzieci kolorowe maski sprawiły, że każda sala zamieniła się w magiczną krainę. Wszyscy fantastycznie bawili się podczas tańców i pląsów, a uśmiech nie znikał z twarzy przedszkolaków.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola, mimo zaistniałej sytuacji epidemiologicznej i braku możliwości spotkania się ze swoimmi Dziadkami w przedszkolu przygotowały dla Nich prezenty, nauczyły się dla Nich piosenek.

 • OBIAD PRZEDŚWIĄTECZNY

  OBIAD PRZEDŚWIĄTECZNY

  Okres Świąt Bożego Narodzenia jest bez wątpienia czasem wyjątkowym, pełnym serdeczności, radości i ciepła. Aby przybliżyć dzieciom ten czas, zorganizowaliśmy wspólny świąteczny obiad  w każdej grupie. Przy kolędach wspólnie spożywaliśmy posiłek oraz śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

 • MIKOŁAJ

  MIKOŁAJ

  Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W tym roku szkolnym , z względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną nie mogliśmy spotkać się ze świętym Mikołajem . Mimo tego nauczycielki  grup przygotowały dla swoich dzieci niespodzianki, co sprawiło, że ten dzień był szczególny,  a przedszkolaki otrzymały upominki od Świętego Mikołaja.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  25.11. 2020 r., obchodziliśmy bardzo ważne święto- „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych   i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.Dzieci poznały historię święta, wspólnie  bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych,  zgadywankach. 

 • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  5 listopada 2020 r. dzieci  obchodziły „Dzień Postaci  z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek . Oglądały fragmenty swoich ulubionych bajek oraz rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Ten dzień sprawił dzieciom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  SPRZĄTANIE ŚWIATA

  18 września 2020 r.- 27 Akcja sprzątanie świata – Polska. Głównym celem akcji jest ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. W tym dniu nasi mali ekolodzy będą uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących segregacji odpadów. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte umiejętności zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami. Przypominamy o kontynuowanej w naszym przedszkolu akcji zbierania zużytych baterii .

 • Kącik Młodego Ekologa

  Kubusiowi Przyjaciele Natury – To My

  W  roku szkolnym 2019/2020 braliśmy udział w XII edycji programu  „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Realizując treści i zadania zawarte w materiałach edukacyjnych programu, wzbogaciłyśmy i poszerzyłyśmy wiedzę  naszych małych wychowanków na temat ekologii. W obliczu ostatnich wydarzeń – rozwijającej się pandemii, część materiałów została zrealizowana przy ścisłej współpracy z rodzicami podczas kształcenia na odległość.

  Teraz każdy z Was moi mali Ekolodzy może spokojnie nazwać siebie „Kubusiowym Przyjacielem Natury”, który wie:

  - jak dbać o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze;

  - jak dbać o aktywność fizyczną;

  - jak dbać o siebie i dlaczego warto jeść warzywa i owoce;

  - jak dbać o zasoby naturalne – powietrze, wodę i energię;

  - jak sortować śmieci i tworzyć z nich coś nowego;

  - jak możemy pomóc naturze i być Eko.

  Nasze przedszkole otrzymało kolejny Certyfikat.

 • Kącik Młodego Ekologa

  Kącik Młodego Ekologa

  Wszystko kwitnie

  Moi mali Ekolodzy

  Zapewne pamiętacie, jak sadziliśmy jesienią cebulki kwiatowe w naszym przedszkolnym ogrodzie. Teraz tam wszystko kwitnie, jest pięknie i kolorowo. Niestety w związku z przedłużającą się epidemią nie możemy kontynuować prac w naszym ogrodzie przedszkolnym. Zachęcam Was jednak do założenia swoich „małych ogródków”  na oknie, balkonie, tarasie. Polecam założenie własnej uprawy ziół oraz innych warzyw, które wzbogacą aromat przygotowywanych potraw.

  Życzę Wam, aby Wasze roślinki rosły i rosły a z nimi przyjemność z ich uprawiania. Czekam na zdjęcia Waszych „małych ogródków” - serdecznie zapraszam do grupy zamkniętej naszego przedszkola na Facebooku.

 • Kącik Młodego Ekologa

  Kącik Młodego Ekologa

  22 kwietnia przypada „Światowy Dzień Ziemi

  Ten dzień po raz kolejny przypomina nam, że Ziemia potrzebuje naszej ochrony i opieki.  A zatem ogłaszamy Zielone światło dla Ziemi! Dbaj o zwierzęta i rośliny; Nie zaśmiecaj ulic; Sortuj śmieci; Korzystaj z toreb wielokrotnego użytku; Oszczędzaj wodę; Wyłączaj światło.        

  Pomożesz nam dbać o Ziemię?

  Obchody Święta Ziemi w naszym przedszkolu.

  W tym roku po raz kolejny przygotowujemy się do obchodów Święta Ziemi  pod hasłem „Kubusiowi Przyjaciele Natury to My”.  W okresie od 20.04. – do 24.04  dowiecie się  jak oszczędzać wodę, energię, oraz co to jest recykling. Zadanie specjalne na ten tydzień to: „Zrobić coś z niczego, to zadanie dla każdego” ( dobra rada – już teraz zbieraj puste opakowania, butelki, nakrętki itp.)

 • Kącik Młodego Ekologa

  Piękne, wielkie i ekologiczne

  Jaja z wolnego wybiegu, od zielononóżki, jaja OMEGA 3, BIO z gospodarstw ekologicznych, ściółkowe, przepiórcze, a może strusie?

  Jajko - symbol odrodzenia, nowego początku towarzyszy nam, na co dzień, bo kto nie lubi jajecznicy ze szczypiorkiem, jajek na miękko, na twardo, omleta, a takie faszerowane oj pycha. Bez jajek trudno się obejść, bo jak upiec ciasto, zrobić kluseczki, makaron, a w ogóle święta bez jaja nie do pomyślenia! Jaja muszą być i basta.
  A co ciekawego można zrobić z jajkami?  Tego dowiecie się w najbliższym czasie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 • Kącik Młodego Ekologa

   

  „Słonko coraz wyżej po niebie się toczy…

  Otwieramy szeroko i uszy, i oczy:

  podsłuchamy, jak ptak śpiewa,

  powitamy pączki na drzewach,

  podpatrzymy, jak kwiat rośnie-

  bo nadchodzi już przedwiośnie!”

                              M. Kownacka

  Chociaż czasami pogoda bywa nieznośna,

  To jednak w powietrzu czuć zapach zbliżającej się wiosny.

  A zatem zapraszamy Was na wyprawy otwartych oczu i uszu.

  Pamiętajcie jednak o dostosowaniu swojej garderoby

  do zmieniającej się marcowej pogody.

 • BAL KARNAWAŁOWY

  BAL KARNAWAŁOWY

  Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 12.02.2020 r. w naszym przedszkolu. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać  królewny, księżniczki, pszczólkę,  ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku wodzirej  zachęcał do śpiewania znanych piosenek.  Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień( Misie- 04.02.2020 r., 
  Odkrywcy- 04.02.2020 r., Leśne Skrzaty- 05.02.2020 r., Krasnolidki- 06.02.020 r.) 
  Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem pań zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość.W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

 • OBIAD ŚWIĄTECZNY

  Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także w naszym przedszkolu nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie.Od samego rana w salach rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Dzieci w odświętnych strojach przygotowywały się do świątecznego posiłku. Wreszcie nastała długo oczekiwana chwila – uroczysty obiad wigilijny( 18.12.2019 r.). Pani dyrektor złożyła przedszkolakom,  pracownikom przedszkola świąteczne życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego obiadu przy świątecznie udekorowanych stolikach. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają w dzieciach znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz przede wszystkim wzmacniają w nich bliskie i serdeczne relacje międzyludzkie. Przedszkolna uroczystośćminęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni.

 • JASEŁKA

  Dnia 17 grudnia 2019 r. w salce przy kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej  w Katowicach,  dzieci z naszego przedszkola wystawiły przedstawienie pt. „Jasełka po śląsku”. Dzięki wspaniałemu przygotowaniu wszystkich „aktorów” mogliśmy poznać: obyczaje, stroje i gwarę śląską. Przedstawieniu towarzyszył chór, który wykonał kolędy w gwarze śląskiej.

 • MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

  „6 grudnia  – jak dobrze wiecie,Święty Mikołaj chodzi po świecie.Dźwiga swój worek niezmordowaniei każde dziecko prezent dostanie.A kiedy rozda już prezenty,wraca do nieba uśmiechnięty”

  5 grudnia 2019 r. nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!