PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

Menu

 • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

  SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

  Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. W dniu 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego  gościa  dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka. Świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki i wyrecytowały wierszyki, które wcześniej przygotowały specjalnie dla Niego. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła przedszkolakom wiele radości.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.Z tej okazji w dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów.Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

 • DZIEŃ PRAW DZIECKA

  DZIEŃ PRAW DZIECKA

  W poniedziałek 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.Warto podkreślić – inicjatorką tego dokumentu była Polska, a inspiracją była myśl Janusz Korczak, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowania dziecka.Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka, tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka.Praw tych nikt nie może dziecka pozbawiać. Rozmawialiśmy o prawach dziecka, oglądaliśmy film edukacyjny „Prawa dziecka ważna sprawa” oraz kolorowaliśmy ilustracje o prawach dziecka.

 • SZKOŁA DO HYMNU

  SZKOŁA DO HYMNU

   Całe przedszkole wzięło udział w akcji "Szkoła do hymnu" polegającej na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" o godzinie 11.11 w przeddzień uroczystości tj. 10.11.  Tego dnia zdecydowanie królowały dwa kolory: biały i czerwony. Święto Odzyskania Niepodległości zdecydowanie było radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieje, że pozostanie w pamięci naszych "Małych Polaków”.

 • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  Dnia 6 listopada 2023 roku przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, bawiły się przy muzyce, kolorowały bajkowe obrazki, rozwiązywały bajkowe zagadki.

 • WYCIECZKA DO PAŁACU MŁODZIEŻY

  WYCIECZKA DO PAŁACU MŁODZIEŻY

  10 października 2023 r. wybraliśmy się do Pałacu Młodzieży w Katowicach na spektakl pt. „Baśnie tysiąca i jednej nocy”, wystawiony przez aktorów z Wrocławskiego Teatru IN-ART .To przedstawienie, które nie tylko bawi, ale również uczy wartości kulturowych, tolerancji i otwartości na inne kultury. "Baśnie" zachęciły nas do wyobraźni i rozwijania swoich marzeń poprzez magiczne historie, które łączyły w sobie naukę i zabawę. Spotkaliśmy się z Ali Babą i czterdziestoma rozbójnikami, Sindbadem Żeglarzem, magicznymi Dżinnami i wieloma innymi bohaterami tych niezwykłych historii Spektakl był dla nas doskonałą zabawą, ale także mądrą i pouczającą sztuką.

 • 30 AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

  30 AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

  Tradycyjnie jak co roku( 15.09.2023 r.) dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły  w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.  Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

 • DZIEŃ ZIEMI

  DZIEŃ ZIEMI

  Światowy Dzień Ziemi 2023 pod hasłemZiemia na krawędzi”.

  Tegoroczną XVI edycję będziemy świętowali w naszym przedszkolu  w dniu 21 kwietnia.

  „Międzynarodowy Dzień Ziemi” będzie dla nas szczególnym czasem, w którym dzieci podczas prowadzonych zajęć dowiedzą się się jak dbać o zasoby naturalne, jak sortować śmieci i tworzyć z nich coś nowego, jak możemy pomóc naturze i być Eko. Z tej okazji nasi mali Ekolodzy narysują najdłuższy list świata dla Ziemi.

 • BAL KARNAWAŁOWY

  BAL KARNAWAŁOWY

  Bal karnawałowy to dla  przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 16.02.2023 r. w naszym przedszkolu. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać królewny, księżniczki, policjantów, Spider-Mana….. nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i personelowi przedszkola, spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci we wszystkich grupach przygotowały specjalny dla nich program artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków laurkę i drobny upominek. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. 

 • OBIAD PRZEDŚWIĄTECZNY

  OBIAD PRZEDŚWIĄTECZNY

  Okres Świąt Bożego Narodzenia jest bez wątpienia czasem wyjątkowym, pełnym serdeczności, radości i ciepła. Aby przybliżyć dzieciom ten czas, zorganizowaliśmy wspólny przedświąteczny obiad (20.12.2022 r.). Przy kolędach wspólnie spożywaliśmy posiłek oraz śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

 • MIKOŁAJ

  MIKOŁAJ

  6 grudnia 2022 r. przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej placówki. Wszystkie przedszkolaki  bardzo przeżywały to spotkanie.  Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki.  Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  25 listopada 2022 r. przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ubrane w koszulkę ze swoim przyjacielem - misiem lub z misiowymi akcesoriami.

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  9 listopada  2022 r. odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość- "Pasowanie na przedszkolaka". Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc,piosenki, zabawy ruchowe i tańce.Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodki upominek.

 • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  Bajki, zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. W tym dniu Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, bawiły się i tańczyły. Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości, przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  SPRZĄTANIE ŚWIATA

  Tradycyjnie jak co roku uczestniczyliśmy w akcji "Sprzątania świata"( 16.09. 2022 r.), której celem jest promowanie zasad dbania o środowisko. Dzieci z radością i chęcią włączyły się do akcji i wyruszyły sprzątać okolice naszego przedszkola. Przypomniały sobie jak dbać o przyrodę, chronić i korzystać z jej uroków! Akcję przeprowadziliśmy we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia oraz Urzędem Miasta Katowice. Za wzorowo przeprowadzoną akcję nasze przedszkole otrzymało kolejny certyfikat.

 • DZIEŃ ZIEMI

  DZIEŃ ZIEMI

  22 kwietnia nasi mali ekolodzy świętowali Dzień Ziemi.

   Odbyły się ciekawe zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, twórcze zajęcia plastyczno – konstrukcyjne. Dzieci dowiedziały się jak możemy pomóc Ziemi i być Eko.

  A zatem ogłaszamy „Zielone światło dla Ziemi”                                                                                                 -                              Dbajmy o zwierzęta i rośliny, nawet te najmniejsze ;

  -  Segregujmy śmieci ;

  -  Oszczędzajmy wodę i energię;

  - Dbajmy o czyste powietrze;

  - Dbajmy o siebie, jedzmy warzywa i owoce i pamiętajmy o aktywności fizycznej.

    Pomożesz nam dbać o Ziemię?                     

 • BAL KARNAWAŁOWY

  BAL KARNAWAŁOWY

  Karnawał to czas balów i zabawy. W tym roku ze względu na panujące obostrzenia w czasie pandemii w naszym przedszkolu zamiast jednego dużego balu karnawałowego, odbyły się bale w poszczególnych grupach(21.01.2022 r.). Dla przedszkolaków jest to dzień szczególny, bardzo często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tego dnia dzieci miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: księżniczki,  policjantów, i wiele innych postaci i zwierzątek. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Wspaniała atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  W czwartek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka. Niestety z powodu pandemii babcie i dziadkowie nie mogli przybyć w tym roku na okolicznościową imprezę w naszym przedszkolu. Jak co roku mogą się jednak spodziewać laurek od swoich wnucząt. A składanie życzeń będzie ograniczone i przeniesie się w dużej mierze do sieci.

 • PRZEDŚWIĄTECZNY OBIAD

  PRZEDŚWIĄTECZNY OBIAD

  20 grudnia 2021 r. odbył się w naszym przedszkolu przedświąteczny. W salach przedszkolnych dzieci wspólnie śpiewały kolędy, składały sobie życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Ten wyjątkowy czas upłynął w miłej, serdecznej atmosferze.

strona: