Dla rodzicow Psycholog Logopeda Nauczyciel wspierający Rehabilitant Autyzm Podpowiedzi i wskazówki przydatne w kontaktach z osobami z auytzmem Agresja Co to jest integracja sensoryczna? Innowacje

Specjaliści

Rehabilitant

Dzieci spędzają dużo  czasu  przed telewizorem, przed komputerem, coraz mniej się ruszają, rzadziej wychodzą na świeże powietrze, czego efektem są wady postawy.
Podstawowym celem zajęć gimnastyki korekcyjnej  jest przeciwdziałanie i zapobieganie powstawianiu i pogłębianiu się wad postawy ciała u dzieci. Stymulowanie i pobudzanie tego rozwoju odbywa się poprzez właściwe stosowanie głównie w formie zabawowej ćwiczenia.

Cele ogólne:
- eliminowanie wad postawy ciała takich jak: plecy okrągłe, plecy płaskie, skoliozy kręgosłupa;
- korygowanie wad kończyn dolnych, takich jak: płaskostopie, koślawość i szpotawość kolan, stopy płasko-koślawe;
- działanie profilaktyczne w celu nie dopuszczenia do powstania w/w wad postawy
- kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała;
- zapewnianie dzieciom wszechstronnego rozwoju ciała;
- zwiększenie efektywności zajęć poprzez umożliwianie współpracy z rodzicami: zajęcia z udziałem rodziców, informacje o profilaktyce wad, propozycje ćwiczeń z dziećmi w domu.

W naszym przedszkolu odbywają się bezpłatne zajęcia z nauczycielem rehabilitantem
Prowadząca: mgr Justyna Kania
Nauczyciel dyplomowany, fizjoterapeuta, rehabilitant, oligofrenopedagog, kinezjolog edukacyjny, terapeuta integracji sensorycznej, kikanaście lat pracy w przedszkolu.

Oto nasza sala do ćwiczeń, która wyposażona jest w: piłki, woreczki, szarfy, laski gimnastyczne, ławeczki, materace, itd.

oraz w sprzęt do terapii SI.