Kącik Rodziców

Kącik małego Ekologa

Kierowanie aktywnością ruchową dziecka służy wypracowaniu u dzieci potrzeby czynnego wypoczynku, rekreacji, przyzwyczajania ich do uprawiania gimnastyki, a w dorosłym życiu – sportu.

W tym celu jednym z zadań planu pracy naszego przedszkola jest:

Kształtowanie sprawności ruchowej i postawy prozdrowotnej jako podstawy harmonijnego rozwoju dziecka przedszkolnego.

Sprawność ruchową naszych przedszkolaków rozwijamy poprzez systematyczne planowanie i prowadzenie różnorodnych form aktywności ruchowej:

- zabawy ruchowe z przyborami sportowymi i na przyrządach.,

- ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem różnorodnych metod pracy,

- spacery i wycieczki,

- ćwiczenia terenowe.

Zamontowane jesienią w ogrodzie przedszkolnym dodatkowe urządzenia sportowe przyczyniły się do uatrakcyjnienia gier i zabaw ruchowych na powietrzu.

Do wspólnych działań na rzecz promocji aktywności ruchowej naszych przedszkolaków  włączyli się również rodzice.

Uczestniczyli wraz z dziećmi w „ VII Międzyprzedszkolnej Integracyjnej Spartakiadzie Sportowej” . Głównym celem tej spartakiady była nie tylko integracja środowisk przedszkolnych, ale przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia poprzez czynne uprawianie sportu.

Myślę, że ten duch sportowej rywalizacji oraz pierwsze zdobyte medale na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

Drogie dzieci – przed nami zima, wasza ulubiona jak sądzę pora roku.

Pamiętajcie jednak, że zima jest zabawna, ale też niebezpieczna.

Zabawna dlatego, że można lepić bałwana, jeździć na sankach, nartach, robić bitwy na śnieżki.

Niebezpieczna ponieważ drogi i chodniki są śliskie i trzeba uważać poruszając się po nich.

Niebezpieczne mogą być też różne zabawy na śniegu i lodzie.

Zachęcam Was do korzystania z rożnych uciech zimy, ale pamiętajcie o bezpieczeństwie w czasie tych zimowych zabaw.

Zapamiętaj!

- Nie rzucaj twardymi śnieżkami !

- Nie zjeżdżaj  na sankach , nartach w pobliżu jezdni!

- Nie ślizgaj się na zamarzniętych stawach lecz na specjalnie zrobionej ślizgawce!

Opracowała:

Dorota Jureczko

W zdrowym ciele zdrowy duch...

W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie: